A játék ezeket cseréli. Társkereső játékok

A gyermekek számára lázcsillapítót gyermekorvos írja fel. De vannak vészhelyzetek a láz miatt, amikor a gyermeknek azonnal gyógyszert kell adni. Ezután a szülők vállalják a felelősséget és lázcsillapító szereket használnak. Mit szabad adni a csecsemőknek? Hogyan lehet csökkenteni a hőmérsékletet idősebb gyermekeknél? Milyen gyógyszerek a legbiztonságosabbak?

5. Gyakorlat "Változtasd meg azokat, akik..."

Cél: Az emberek egyenjogúságának tudatosítása, függetlenül a külső jelektől, a család összetételétől, belső állapotától, vagyoni jólététől stb.

Tartalom. Mindenki körben ül. Valaki eltávolítja az egyik széket, és ez a tinédzser lesz a vezető. A házigazda azt mondja: "- Cserélj helyet, akiknek..."és például saját belátása szerint megnevez minden jelet , …szőke haj; …sötét szemek; …kék farmer; …vannak háziállatok; ... vannak testvérei; … a szülőknek van autójuk; … aki sportol; … aki szeret rajzolni; …aki zenél; …aki szeret horgászni stb.

Mindenki helyet cserél. Aki szék nélkül marad, az a vezető.

6. Reflexió.

7. Befejezés-rituálé (körben).

3 lecke

Cél: az órákon való részvétel iránti érdeklődés fokozása, az érzelmek kifejezésének megtanulása; bizalom és felelősségérzet kialakítása.

Anyag: zsírkréták, tollak, lapok A-3, labda.

Az óra szerkezete.

    üdvözlő rituálé.

    Bemelegítő gyakorlat "A mozgások átvitele".

    Gyakorlat "Ne gyere a közelembe!"

    Mobiljáték "Fish-Bird-Beast"

    Gyakorlat "Vak és vezető"

    Visszaverődés

    Befejezés-rituálé körben.

1. Üdvözöljük Rituálé

Cél Barátságos munkakörnyezet kialakítása, üdvözlő rituálé kialakítása.

Tartalom Vezető: „Amikor többen összegyűlnek valamilyen tevékenységre, bizonyos cselekvések jelennek meg a munkájuk során, amelyek időről időre megismétlődnek. Ezeket a tevékenységeket rituáléknak nevezik, és segítenek az embereknek érezni, hogy részt vesznek a közös tevékenységben és a csoportjukban. Arra hívunk mindenkit, hogy találjon ki egy rituálét a csoport és egymás üdvözlésére, amellyel minden óra kezdődik. Minden olyan javaslatot elfogadunk, amely nem mond ellent az elfogadott szabályoknak.

2. Bemelegítő gyakorlat "A mozgások átvitele"

Tartalom. A résztvevők körben állnak egymás fejének hátsó részében, és becsukják a szemüket. A vezető elkezd valamilyen mozdulatot tenni, kezével megérinti az előtte lévő résztvevő hátát (könnyű masszázs, koppintás). Ez ugyanazt a mozdulatot teszi, megérintve a következőt, amíg a mozdulat be nem megy az egész körön. Ezt követően a következő tinédzser lesz a vezető. Amikor a tinédzserek fele a sofőr szerepét tölti be, a vezető parancsot ad a fordulásra, a többiek pedig fordított sorrendben továbbítják a mozdulatokat.

Vita:

    Milyen mozgásokat szeretsz a legjobban?

    Mennyire torzultak a saját mozgásaid, amikor visszajöttél a körből?

    Vagy talán valaki kényelmetlenül érezte magát?

    Ha igen, milyen mozgásokat nem szerettek, és mi ennek az oka?

3. Gyakorlat "Ne gyere a közelembe!"

Cél Munka a határokkal.

A tinédzserek feladata: ne feledje, milyen messzire közelítheti meg a csoport minden tagját, hogy ne legyen kellemetlen

Vezető: « Minden embernek megvannak az egyéni határai - ez a távolság, amelyet csak a legközelebbi emberek sérthetnek meg: rokonok, barátok. Valószínűleg mindannyian szemtanúi voltunk két ember beszélgetésének, akik közül az egyik előrelép, felugrik, mond valamit, a másik pedig visszavonul előle. Ez az első sérti meg a második egyéni távolságát. Az ugró kellemetlenné válik, információit nem érzékelik. Persze ez tapintattól és neveléstől, kulturális hagyományoktól függ. Az egyéni határokat az is meghatározza, hogy az ember milyen területen él: például a tundrában vagy a sivatagban, ahol kis arányú a lakosság, az emberek nagy távolságra kommunikálnak, és az egyéni távolságuk is nagy. Zsúfoltság esetén az egyéni távolság csökken. Amikor egy másik személlyel kommunikál, legyen óvatos: ha beszélgetőpartnere eltávolodik Öntől beszélgetés közben, akkor megsértette az egyéni távolságot. Nem szabad megsértődni tőle, sokkal fontosabb annak meghatározása, hogy milyen messzire tudod megközelíteni anélkül, hogy kellemetlenséget okoznál.

Megjegyzések A segítőknek is végig kell menniük ezen a procedúrán a segítőknél, hogy egyenrangúak legyenek a srácokkal, és ne legyenek ravaszak, és olyan távolságból közeledjenek, ami neked kellemetlen.

4. Mobil játék:"Hal-madár-vadállat"

Cél Fejleszti a találékonyságot és a reakciósebességet

5. Gyakorlat "Vak és vezető"

Gólok Partnerrel bizalmi kapcsolat és felelősségtudat kialakítása.

anyagokat Kötszerek a szem számára.

Vita Hogyan érezted magad a "vak" és a "kalauz" szerepében? Melyik szerep tetszett a legjobban és miért?

Megjegyzések Figyelmeztetni kell a tinédzsereket, hogy ne rohanjanak a sérülések elkerülése érdekében, ez nem gyorsasági verseny.

6. Reflexió.

7. Befejezés-rituálé (körben).

4 lecke

Cél: Ismerkedés az érzésvilággal.

Anyag: tollpapír, „Érzések – tettek – gondolatok” formák a résztvevők számával, egy labda.

Az óra szerkezete

    üdvözlő rituálé.

    Gyakorlat "Ilyen különböző érzések"

    Gyakorlat "Én vagyok az érzések forrása"

    Gyakorlat "Érzések - cselekedetek - gondolatok"

    Csoportos beszélgetés "Hogyan kezeld az érzéseidet"

    Gyakorlat "Frozen"

    Visszaverődés.

    Befejezés-rituálé (körben).

1. Üdvözöljük Rituálé: A résztvevők a kialakított rituálénak megfelelően köszöntik egymást

2. Gyakorlat "Ilyen különböző érzések"

Cél Az emberi érzések sokféleségének tudatosítása.

Ezután megkérik a srácokat, hogy osszák fel érzéseiket „negatív” és „pozitív” részekre, amelyeket a táblán „+” és „-” jellel jelölnek. Ezt követően beszélgetésre kerül sor, mely érzésekre van szüksége az embernek, és melyikre nem.

Szurkolnod és sietned kell a srácokat, hogy a játék gyors ütemben zajlik.

Vita Szükséges a negatív érzések átélése?

A facilitátor feladata, hogy ráébressze a tinédzsereket arra a felismerésre, hogy a negatív tapasztalatok ösztönzőként szolgálhatnak a problémák megoldásában. Például: egy diák kap egy ketteset, senki nem szidja ezért, nem szégyelli, őt magát sem érdekli, hogy milyen osztályzatot adtak. A végén kiderül, hogy "kerek" vesztes. Egy másik forgatókönyv: a szülők szidják és megbüntetik a kettőt, a tanárok folyamatosan kritizálnak, a barátok is kritizálhatnak. A tanulónak negatív tapasztalatai vannak: elégedetlenség a tanárokkal, szülőkkel, barátokkal, neheztelés, ingerültség, harag. A végén ő maga is belefárad abba, hogy ebben az állapotban van, és jön a megértés, hogy korrigálnia kell tanulmányait. A probléma megoldásának módjait keresi: lehet tanár, osztálytársak segítsége, önálló tanulás. Tehát kiderül: a negatív tapasztalatok pozitív cselekvésekre ösztönözték az embert.

3. „Én vagyok az érzések forrása” gyakorlat

Cél A résztvevők tudatába hozni, hogy az ember érzései attól függnek, hogy elfogadja-e az őt körülvevő világot.

anyagokatŰrlapok a résztvevők számának megfelelően.

Válassza ki a helyes állítást ("Igaz - Hamis") a következő helyzetekben:

1. A barátom feldühít, ha nem tartja be a szavát.

2. Mérges leszek, ha a barátom nem tartja be az ígéreteit.

3. Apám megbántott azzal, hogy nem engedett elmenni a diszkóba

4. Megsértődtem apámra, mert nem engedett el a diszkóba.

5. A tanár a hibás, hogy kettőt kaptam.

6. Én magam vagyok a hibás a kapott kettesért, meg kellett tanulnom az adott anyagot

7. A barátom idegesített, amiért nem hívott meg egy buliba.

8. Mérges voltam, mert nem jutottam el a buliba.

9. Az osztálytársaim idegesítenek.

10. Bosszankodok, mert nem tudok kijönni az osztálytársaimmal.

Vita Miért hárítják át az emberek a felelősséget negatív érzéseikért másokra? Mit akarnak, mitől félnek?

Vezető: „Nagyon gyakran az emberek másokat hibáztatnak az élményeikért, mert nem képesek saját magukra vállalni a felelősséget az érzéseikért, mert könnyebb a másikat hibáztatni, nem tenni semmit, kitenni magukat mások „áldozatának”. Vagy talán jobb is így hogy megpróbálja kitalálni, vállalja a felelősséget és változtat?

4. „Érzések- tettek-gondolatok” gyakorlat

Cél A cselekvések érzelmi állapottól való függésének és az érzések kezelésének szükségességének észlelése.

anyagokat Formák a résztvevők számára "érzések - cselekvések - gondolatok".

A tetteim

Gondolataim

    bosszúság

    nyugalom

    Kétségbeesés

Vita A tetteink az érzéseinktől függenek? Szükséges-e uralkodni az érzésein, ha azokat olyan tettek követik, amelyek bajhoz vezethetnek? Gondolkodnia kell, mielőtt követi az érzelmeit? Mit kell tenni, hogy időben megálljunk? Az „érzések-cselekedetek-gondolatok” kauzális sorozatot következetesen „érzések-gondolatok-cselekedetek”-re kell változtatni?

Megjegyzések A pszichés éretlenség miatt a serdülők nem mindig tudják kifejezni az érzéseik következményeit, segíteni kell nekik gondolataik helyes kifejezésében.

5. Csoportos beszélgetés "Hogyan kezeld az érzéseidet"

Cél Az érzések irányításának szükségességének tudata.

Megjegyzések A srácokat a vita végére kell vinni - az ember képes és kell is kezelnie magát.

6. "Frozen" gyakorlat

Cél Fejleszteni kell az érzéseid kezelésének készségeit.

Idő 10 perc.

Tartalom A csoport félbe van osztva. A srácok fele a „fagyasztott”, a második fele az „újjáélesztő” szerepét fogja játszani. A "fagyott" feladata, hogy megfagyjon, és ne reagáljon a külső ingerekre. Az „újraélesztők” feladata a „megfagyottak” újraélesztése anélkül, hogy kézzel érintenék őket, arckifejezéssel, gesztusokkal. A "Frozen" újraélesztettnek minősül, ha mosolyog vagy megváltoztatja a testtartását.

2 perced van a gyakorlat elvégzésére. Ezután a partnerek helyet cserélnek.

Megjegyzések A játék feltételeinek teljesülését figyelemmel kell kísérni. Kikerültek a szabálysértők.

Vita Milyen nehéz volt megőrizni a kiegyensúlyozottságot, milyen nehéz volt „újraéleszteni” a „megfagyottakat”. Ha valaki kiesett a játékból, miért?

7. Reflexió.

8. Befejezésrituálé (körben).

5 lecke

Cél: Az introspekciós készségek és a személyes tulajdonságok megfelelő elfogadásának képességének fejlesztése.

Anyag: Régi folyóiratok, olló, ragasztó, filctollak, A4-es vastag papírlapok a résztvevők számának megfelelően, magnó, hangkazetta meditatív zenével.

Az óra felépítése:

    üdvözlő rituálé.

    Gyakorlat "Ki hogy néz ki"

    "Maszkok" gyakorlat

    Vizualizáció "Ki vagyok én valójában?"

    Példabeszéd "Három vak és egy elefánt"

    Visszaverődés

    Befejezés-rituálé (körben)

1. Köszöntő rituálé: A résztvevők a kialakított rituálénak megfelelően köszöntik egymást

2. „Ki hogy néz ki” gyakorlat

Cél Az asszociatív gondolkodási készség fejlesztése.

    Melyik évszakhoz kötődik az ember?

    Milyen állatra hasonlít?

    Milyen növénynek tűnik?

    Milyen természeti jelenséghez kapcsolódik?

    Milyen ünnep kapcsolódik hozzá?

Ha az elrejtett „megfejtődik”, kimegy az ajtón. Ha nem, akkor a kitaláló saját belátása szerint még két kérdést tehet fel, a lényeg, hogy a rejtett játékos nevét ne kérdezzék meg. A játék addig tart, amíg mindenki kitalálja.

Irányelvek

... módszeres ajánlásokat az oktatási intézményekben az állampolgári nevelés és nevelés iskolai naptárának tervezéséről Krasznojarszk... élén 2013 - 2014-es tanév PROJEKT Krasznojarszk, 2013 Ajánlások ...

  • Útmutató a tanórán kívüli tevékenységek megszervezéséhez a Tomszk régió oktatási intézményeiben Dozmorova E. V., Ph.D., tudományos kutatási rektorhelyettes

    Irányelvek

    Oroszország" 2009-re - 2013 évek. Az Egészségügyi Minisztérium rendelete... és a tanulók reflektáló készségeinek ellenőrzése. Krasznojarszk, 2007.- 126 p. Chistyakova S.N. ... munka; szóbeli gyakorlatok; módszeres ajánlásokat (ajánlásokat közzétéve a kiadó honlapján). ...

  • Módszertani ajánlások a 2013/2014-es tanévben a társadalomtudományi iskolások összoroszországi olimpiájának önkormányzati szakaszának megtartásához a Krasznojarszki Területen

    Irányelvek

    módszeres ajánlásokatévi társadalomtudományi iskolások összoroszországi olimpiájának önkormányzati szakaszára Krasznojarszk régióban 2013 / ... oklevéllel jutalmazzák. A téma elnöke módszeres a társadalomtudományi regionális színpad szakbizottságai...

  • Módszertani ajánlások az orosz nyelvű iskolások összoroszországi olimpiájának önkormányzati szakaszának megtartásához a 2013/2014-es tanévben

    Irányelvek

    ... KrasznojarszkÁllami Pedagógiai Egyetem. V.P. Asztafjev, a kidolgozott alapján módszeres ajánlásokat Tantárgy- módszeres jutalék...

  • A résztvevők körben ülnek a székeken. A vezető áll a középpontban. A játék a vezető szavaival kezdődik: Az majd helyet cserél.... És itt minden olyan lehetőség kínálkozik, amely megfelel a legtöbb játékosnak (a játszható játék tömeges jellegéhez és érdeklődéséhez). Például az egyik helyet cserél,

    • aki szereti a fagylaltot;
    • akinek fehér a ruhája;
    • aki szeret csókolózni;
    • aki késett az iskolából vagy a munkából;
    • akik életükben legalább egyszer harcoltak;
    • aki szeret reggel aludni.... stb.

    Mindenki, aki alkalmas az elhangzott kijelentésre, álljon fel a székből, és vegyen egy másikat a kör másik oldalára. Amíg a résztvevők székről székre szaladgálnak, helyet cserélnek, a vezető elfoglalja a megüresedett helyet. Aki nem kapta meg a helyet, az lesz a következő vezető, és elkezd gondolkodni: aki... helyet cserél.

    Ezt a játékot gyakran bemelegítésre használjuk. Nagyon népszerű mind a felnőttek, mind a gyerekek körében. Próbáld ki!

    Keress magadnak társat

    Minden résztvevő jegyzeteket kap különféle állatok nevével. Minden állatnak kettőnek kell lennie (egy pár jegyzet legyen, és szigorúan a játékosok számának megfelelően). Ha a résztvevők száma nincs párosítva, akkor azt a vezető költségére összeadjuk.

    A zene bekapcsol, és minden játékos egyik résztvevőről a másikra haladva arckifejezéssel és pantomim segítségével ábrázolja állatát.

    A feladat a pár megtalálása.

    Sőt, a résztvevők szavak nélkül is egymásra találnak, és nem mutatják meg állatuk nevét (elolvasás után azonnal kézbe veheti a jegyzeteket).
    Miután mindenki megtalálta a maga párját, játszunk tovább...

    Tükör

    A résztvevők székeken ülnek egy sorban egymással szemben.

    A vezető az egyik játékossor háta mögött van, az ülők előtti figyelem pedig magára hívja fel a figyelmet.

    Feladata, hogy minden gesztust, grimaszt, mozdulatot mutasson meg a vele szemben álló résztvevőknek, nekik pedig ezt a mozdulatot pontosan tükrözniük kell partnerüknek.

    Azok, akik háttal ülnek a vezetőnek, nem fordulnak meg, hanem csak az elöl ülőkre néznek, figyelik cselekedeteiket, tükrözve a vezető cselekedeteit.

    Néhány mozdulat után. A vezető a vonal másik oldalán lévő résztvevők háta mögé megy, és most megfigyelik a tükrözést.

    Ebben a gyakorlatban találj ki érdekes kifejezéseket, grimaszokat: szomorú, vicces, dühös, felajánlja, hogy kimegy beszélgetni, kötekedni... Ezek lehetnek légcsókok, kiálló nyelv, kecske-dereza, félénk, szeretetteljes tekintet, egy ököl stb.

    A résztvevők hangulata nagymértékben függ az Ön művészi képességétől és képzeletétől.

    Változata az orvvadász játéknak

    A résztvevők fele körbe fordulva ül a székeken, a többiek mögöttük állnak.

    A székeken ülő, szemkontaktust teremtő játékosok megállapodnak abban, hogy helyet cserélnek. Az őket őrzők feladata, hogy ne hagyják elszökni, időben elkapják őket.

    A játék időpontja a csapat hangulatától függ. Engedd a résztvevőket játszani, de ne késlekedj, hagyd a biztosítékot más feladatokra!

    közös rajz

    Papírlapokra, ceruzára vagy más írószerre lesz szüksége.
    A résztvevők párban maradnak. Egy papírlapot és egy ceruzát kapnak kettőre.

    A vezető utasítása szerint a következő feladatot látják el:
    Elő kell venni a kettőt egy ceruzát és rajzolni egy képet.

    Mindent szavak nélkül kell csinálni. Lehetetlen előzetesen megegyezni a rajz témájában és a megvalósítás menetében. Öt perc elteltével, szintén szavak nélkül, együtt, ceruzát tartva, alá kell írni a kép nevét.

    Egy ilyen feladatjáték nagyon közel hozza a résztvevőket, és az elemzés során azt is megérti, hogy melyikük volt a vezető a párban, milyen képességekkel rendelkeztek a résztvevők, hogy megértsék és egyetértsenek egymással (ilyen elemzés elsősorban a képzési folyamatot, de csak fájdalommentes ékezeteket készíthet, hogy a résztvevők megértsék "én"-jüket).

    Izgalmas kérdések

    A játék "Mondd meg kinek!"

    Ehhez az érdekes feladathoz két lányt és egy fiút választanak ki, vagy fordítva - két fiút és egy lányt.

    Két résztvevő, legyen eleinte két lány, áll a kör közepén. A fiatalember - a hátuk mögött található.

    A műsorvezető megkérdezi a fiatalembert: „Szerinted melyik lány lesz az első, aki férjhez megy?” vagy „Melyikük szül több gyereket?” vagy "Kinek van több barátja?" stb.

    A fiatalember minden kérdés után kinyújtott kezét az egyik vagy a másik résztvevő felé irányítja.

    Természetesen sok kérdésre nem tudja a pontos választ, de a választás során figyelembe veszik a résztvevők megérzéseit és természetének ismeretét, vagy talán csak az első benyomást, amelyet bármelyikünk kelt.

    Kérdéseket feltehetnek a párt többi tagja.

    A lányok nem tudják a választ. Ám a játék végén lehetőségük van rávenni őket bármilyen érdeklő kérdésre, ha ismét kérdéseket tesznek fel a fiatalembernek.

    Öt-hét kérdés és válaszok megszerzése után. Mások is csatlakoznak a játékhoz...

    Minden életkornak, a cég összetételének megfelelően teljesen más kérdések kerülnek kiválasztásra.

    Anya és gyermeke számára a következők lehetnek: „Kiük sírt többet gyermekkorában?”, „Ki ugratta az osztálytársakat?”, „Ki szedte az orrát…?”

    A gyerekek az ilyen játékok után jobban megértik és elfogadják szüleiket. Mert történelmével, szeszélyeivel, kudarcaival és...

    Ennyi egyenlőre MINDEN! Várja meg a következő megjelenéseket, ahol újdonságokat kínálunk társkereső játékok, vidám társaságod és barátságos családod!
    Folytatjuk….

    ÉRDEKESEBB FELADATOK ÉS JÁTÉKOK A CÉGÉNEK A KAPCSOLATOK ROVATBAN MEGRENDELHETŐK.
    MEGTALÁLJUK KORÁT, ÉRDEKLŐDÉSI SZABÁLYOZÁSÁT, PREFERENCIÁJAT, KÖZÖNSÉGMÉRETÉT, ÉS TERMÉSZETESEN AZT A CÉLJÁT, AMELYET EL KELL ELÉRNI A VICCES SZABADIDŐ FOLYAMATABAN!
    MINDIG SZERETETNEK SEGÍTENI!

    Fejlesztő tréning

    Cél: lehetőség biztosítása a résztvevőknek egymás megismerésére, kommunikációra és interperszonális kapcsolatok fejlesztésére a csoportos tevékenységek során.

    Feladatok:

    A meghallgatás és a visszajelzés képességének fejlesztése. A résztvevők tájékoztatása a visszajelzésekről és azok benyújtásának szabályairól;

    Másik nézőpontjának meghallgatásához, megértéséhez, támogatásához és fejlesztéséhez szükséges készségek kialakítása, véleményének mindenki számára közvetítése;

    A legsikeresebb kommunikációs módok és technikák tisztázása, megszilárdítása a csoport egyes tagjai számára gyakorlati játékhelyzetekben;

    A résztvevők egyéni jellemzőinek személyiségfejlődési folyamatára, az életút egészére gyakorolt ​​lehetséges hatásainak tudatosítása.

    1. számú gyakorlat: „Változtasd meg azokat, akik ...”. Idő: 5 perc.

    Az eljárás végrehajtása: Mindenki körben ül. A vezető (szék nélkül, a kör közepén) például azt mondja: Változtasd meg azokat, akik:

    • szeret csevegni telefonon;
    • aki szereti a pirosat
    • aki szereti a fagylaltot;
    • akinek van otthon kutyája (macskája);
    • aki szeret moziba járni.
    • aki szeret énekelni
    • aki szeret táncolni
    • ki hány éves;
    • aki először vesz részt a képzésben;
    • szeret fantáziát olvasni;
    • Szeret tévéműsorokat nézni?
    • Kedvenc sport (röplabda, kosárlabda).

    Idő: 10 perc.

    Az eljárás végrehajtása: Az egyik résztvevő egymásnak háttal ül, és részletesen le kell írnia az egyik jelenlévő megjelenését - jelmez, frizura, cipő stb. A résztvevők száma 2-3 fő.

    Elemzés: Nehéz volt leírni azt a személyt, akit felkínáltak?

    3. gyakorlat "Szeretnék meghívni» Idő: 10 perc.

    Az eljárás végrehajtása: A résztvevőktől egy-kettő-három-négyet kérnek, párokra osztva úgy, hogy az első a negyedikkel, a második a harmadikkal legyen. Ezután a vezetőknek szórólapokat osztanak ki, amelyekben megjelölik azt a helyzetet, amelyben a pár egyikének, szavak segítsége nélkül, meg kell hívnia a másikat. Lehetőségek: mozi, étterem, múzeum, esküvő, színház, korcsolyapálya, cirkusz, vidám szoba torzító tükrökkel, félelem szoba, edzőterem, világkörüli utazás, delfinárium, pizzéria, focimeccs, fotózás, forgatás, TV show-ban való részvétel "Mezői csodák", állatkert, dékánhoz, kaszinó, koncert, baráti buli, diszkó, uszoda, természet, születésnap, kirándulás, bevásárlás.

    Elemzés: Nehéz volt kitalálni, hová hívták?

    4. számú gyakorlat"Autó építés" Idő: 10 perc

    Az eljárás végrehajtása: A csoport 2-3 csapatra van osztva a mondóka szerint: okos - aranyos - szép. Kiválasztják a feladatokkal ellátott szórólapokat, amelyek szerint a csapatoknak autót kell építeniük, amelynek minden része egy-egy résztvevője. Példák: mentőautó, KAMAZ, tűzoltóautó.

    Elemzés : Tetszett ez a gyakorlat, és milyen nehézségekkel kellett szembenéznie közben?

    5. számú gyakorlat"Találkozás 10 év után" Idő: 10 perc

    Az eljárás végrehajtása: A csoport tagjait arra kérik, hogy képzeljenek el egy olyan helyzetet, amikor „10 évvel később találkoztatok. Hogyan történne ez? Milyen személyes fejlődésen ment keresztül ebben az időszakban? A megbeszélésre 5 perc áll rendelkezésre. Ezután az adott szituációt eljátszva. Elemzés: Nehéz volt elképzelned magad 10 év múlva?

    6. számú gyakorlat « Egyéniség» Idő: 10 perc.

    Az eljárás végrehajtása: Egy játék, amivel jobban megismerhetitek egymást. Meghívják a helyzetet, amelyre a vesztes résztvevőknek válaszolniuk kell.

    Mondanivalók:

    Akinek van testvére, pattintsa az ujjait."

    Akinek kék a szeme - kacsints háromszor;

    Akinek a magassága meghaladja az 1 m 70 cm-t, hadd kiáltson "King Kong";

    Akinek a magassága kevesebb, mint 1 m 70 cm, kiáltson "Hurrá";

    Aki ma reggel finomat reggelizett, simogassa meg a gyomrát;

    Aki januártól májusig született, vegye kézen a csoport egyik tagját és táncoljon vele;

    Aki áprilistól decemberig született, fogjon kezet és vezessen körtáncot, először az egyik, majd a másik irányba;

    Aki szereti a kutyákat, annak ugatnia kell;

    A macskák szerelmesei azt mondják majd: "Miau!"

    Azok, akiknek piros ruhadarabjai vannak, különleges feladatot kapnak: el kell mondaniuk a jobb oldali szomszédnak, hogy ma csodálatosan néz ki, és különböző formában;

    Akinek nős nővére van, mondja meg a bal oldali szomszédnak, hogy ezt tanácsolom neked is;

    Aki cukorral és tejjel kávét iszik, álljon talpra;

    Aki életében legalább egyszer dohányzott, kiabálja: „Ezt helyeslem!”;

    Szülei egyetlen gyermeke álljon fel egy székre;

    Aki örül, hogy bekerült ebbe a csoportba, az hangosan azt mondja: „Ah!”;

    Aki érdeklődő embernek tartja magát, cseréljen helyet valakivel, aki ugyanígy gondolkodik;

    Aki időnként arról álmodott, hogy láthatatlanná válik, az valamelyik résztvevő mögé bújik;

    Aki tud valamilyen hangszeren játszani, mutassa meg, hogyan csinálják;

    Akinél van csokoládé, rágógumi vagy cukorka, az háromszor pofázzon hangosan;

    Aki néha visszaél az alkohollal, az tántorogva járja körbe a székét.

    7. számú gyakorlat "Betűk a hát mögött" Idő: 10 perc

    Az eljárás végrehajtása: A csoport tagjainak szórólapokat kínálnak, amelyeket a jobb oldali szomszéd hátuljára rögzítenek. Ezután a következő feladatot kapja: „Most találkoznod kell a csoportod minden tagjával, akik a hátadon elhelyezett papírlapokra írják fel benyomásaikat rólad és kívánságaidról.” Mire a gyakorlat befejeződik, a résztvevők „maguknak” olvassák el a lapokat, és hagyják emlékbe.

    Kimeneti tükrözés:Idő: 10 perc.

    Milyen hangulatban hagyod el az edzést?

    Érdekesnek találtad, és mi tetszett a legjobban?

    Mit tudtál meg újat a bajtársaidról?

    Letöltés:


    Előnézet:

    Fejlesztő tréning

    interperszonális kapcsolatok egy csoportban

    Cél : lehetőség biztosítása a résztvevőknek egymás megismerésére, kommunikációra és interperszonális kapcsolatok fejlesztésére a csoportos tevékenységek során.

    Feladatok:

    A meghallgatás és a visszajelzés képességének fejlesztése. A résztvevők tájékoztatása a visszajelzésekről és azok benyújtásának szabályairól;

    Másik nézőpontjának meghallgatásához, megértéséhez, támogatásához és fejlesztéséhez szükséges készségek kialakítása, véleményének mindenki számára közvetítése;

    A legsikeresebb kommunikációs módok és technikák tisztázása, megszilárdítása a csoport egyes tagjai számára gyakorlati játékhelyzetekben;

    A résztvevők egyéni jellemzőinek személyiségfejlődési folyamatára, az életút egészére gyakorolt ​​lehetséges hatásainak tudatosítása.

    1. számú gyakorlat: „Változtasd meg azokat, akik ...”. Idő: 5 perc.

    Az eljárás végrehajtása:Mindenki körben ül. A vezető (szék nélkül, a kör közepén) például azt mondja: Változtasd meg azokat, akik:

    • szeret csevegni telefonon;
    • aki szereti a pirosat
    • aki szereti a fagylaltot;
    • akinek van otthon kutyája (macskája);
    • aki szeret moziba járni.
    • aki szeret énekelni
    • aki szeret táncolni
    • ki hány éves;
    • aki először vesz részt a képzésben;
    • szeret fantáziát olvasni;
    • Szeret tévéműsorokat nézni?
    • Kedvenc sport (röplabda, kosárlabda).

    2. gyakorlat "Mások látása". Idő: 10 perc.

    Az eljárás végrehajtása:Az egyik résztvevő egymásnak háttal ül.Részletesen le kell írnia az egyik jelenlévő megjelenését - a jelmez, frizura, cipő stb. A résztvevők száma 2-3 fő.

    Elemzés: Nehéz volt leírni azt a személyt, akit felkínáltak?

    3. gyakorlat "Hívni akarok" Idő: 10 perc.

    Az eljárás végrehajtása:A résztvevőktől egy-kettő-három-négyet kérnek, párokra osztva úgy, hogy az első a negyedikkel, a második a harmadikkal legyen. Ezután a vezetőknek szórólapokat osztanak ki, amelyekben megjelölik azt a helyzetet, amelyben a pár egyikének, szavak segítsége nélkül, meg kell hívnia a másikat. Lehetőségek: mozi, étterem, múzeum, esküvő, színház, korcsolyapálya, cirkusz, vidám szoba torzító tükrökkel, félelem szoba, edzőterem, világkörüli utazás, delfinárium, pizzéria, focimeccs, fotózás, forgatás, TV show-ban való részvétel "Mezői csodák", állatkert, dékánhoz, kaszinó, koncert, baráti buli, diszkó, uszoda, természet, születésnap, kirándulás, bevásárlás.

    Elemzés: Nehéz volt kitalálni, hová hívták?

    4. számú gyakorlat "Autó építése" Idő: 10 perc

    Az eljárás végrehajtása:A csoport 2-3 csapatra van osztva a mondóka szerint: okos - aranyos - szép. Kiválasztják a feladatokkal ellátott szórólapokat, amelyek szerint a csapatoknak autót kell építeniük, amelynek minden része egy-egy résztvevője. Példák: mentőautó, KAMAZ, tűzoltóautó.

    Elemzés: Tetszett ez a gyakorlat, és milyen nehézségekkel kellett szembenéznie közben?

    5. számú gyakorlat "Találkozás 10 év múlva" Idő: 10 perc

    Az eljárás végrehajtása:A csoport tagjait arra kérik, hogy képzeljenek el egy olyan helyzetet, amikor „10 évvel később találkoztatok. Hogyan történne ez? Milyen személyes fejlődésen ment keresztül ebben az időszakban? A megbeszélésre 5 perc áll rendelkezésre. Ezután az adott szituációt eljátszva. Elemzés: Nehéz volt elképzelned magad 10 év múlva?

    6. számú gyakorlat Egyéniség» Idő: 10 perc.

    Az eljárás végrehajtása:Egy játék, amivel jobban megismerhetitek egymást. Meghívják a helyzetet, amelyre a vesztes résztvevőknek válaszolniuk kell.

    Mondanivalók:

    Akinek van testvére, pattintsa az ujjait."

    Akinek kék a szeme - kacsints háromszor;

    Akinek a magassága meghaladja az 1 m 70 cm-t, hadd kiáltson "King Kong";

    Akinek a magassága kevesebb, mint 1 m 70 cm, kiáltson "Hurrá";

    Aki ma reggel finomat reggelizett, simogassa meg a gyomrát;

    Aki januártól májusig született, vegye kézen a csoport egyik tagját és táncoljon vele;

    Aki áprilistól decemberig született, fogjon kezet és vezessen körtáncot, először az egyik, majd a másik irányba;

    Aki szereti a kutyákat, annak ugatnia kell;

    A macskák szerelmesei azt mondják majd: "Miau!"

    Azok, akiknek piros ruhadarabjai vannak, különleges feladatot kapnak: el kell mondaniuk a jobb oldali szomszédnak, hogy ma csodálatosan néz ki, és különböző formában;

    Akinek nős nővére van, mondja meg a bal oldali szomszédnak, hogy ezt tanácsolom neked is;

    Aki cukorral és tejjel kávét iszik, álljon talpra;

    Aki életében legalább egyszer dohányzott, kiabálja: „Ezt helyeslem!”;

    Szülei egyetlen gyermeke álljon fel egy székre;

    Aki örül, hogy bekerült ebbe a csoportba, az hangosan azt mondja: „Ah!”;

    Aki érdeklődő embernek tartja magát, cseréljen helyet valakivel, aki ugyanígy gondolkodik;

    Aki időnként arról álmodott, hogy láthatatlanná válik, az valamelyik résztvevő mögé bújik;

    Aki tud valamilyen hangszeren játszani, mutassa meg, hogyan csinálják;

    Akinél van csokoládé, rágógumi vagy cukorka, az háromszor pofázzon hangosan;

    Aki néha visszaél az alkohollal, az tántorogva járja körbe a székét.

    7. számú gyakorlat "Betűk a hát mögött" Idő: 10 perc

    Az eljárás végrehajtása:A csoport tagjainak szórólapokat kínálnak, amelyeket a jobb oldali szomszéd hátuljára rögzítenek. Ezután a következő feladatot adják: "most találkoznod kell a csoportod minden tagjával, akik a hátadon elhelyezett papírlapokra írják fel benyomásaikat és kívánságaikat rólad." Mire a gyakorlat befejeződik, a résztvevők „maguknak” olvassák el a lapokat, és hagyják emlékbe.

    Kimeneti tükrözés: Idő: 10 perc.

    Milyen hangulatban hagyod el az edzést?

    Érdekesnek találtad, és mi tetszett a legjobban?

    Mit tudtál meg újat a bajtársaidról?


    Az élet ökológiája. Gyerekek: Fontos, hogy a játékok szervezésénél ne legyenek versengő vagy irányító elemek, ha a gyerek nem akar részt venni - ne erőltesse

    Ezeket a játékokat és gyakorlatokat 5-8 éves gyerekek csoportos és egyéni órákon használom. A legtöbb gyerek kedveli őket, és következetes használat esetén meglehetősen hatékony technikák. Fontos, hogy a játékok szervezésénél ne legyenek kompetitív, direktívák, ha a gyerek nem akar részt venni, ne erőltesse. Előbb-utóbb ő maga is bekapcsolódik a játékba.

    "Bókok" játék

    Ez a játék növeli az önbecsülést, és a gyerekek figyelmét a csoporttagok pozitív tulajdonságaira irányítja.

    A játék menete: Az első embert hívják, kimegy a szoba ajtaján. A segítő rögzíti a játékosok által a fő résztvevőnek adott bókokat, és megjelöli, hogy ki mondott egy adott bókot. A vezető figyelmezteti a csoportot, hogy minden bók csak őszinte legyen, pl. a jellem- és személyiségjegyek azon tulajdonságai, amelyek valóban benne rejlenek a fő résztvevőben. A fő résztvevő visszatér a terembe, és a facilitátor felolvassa a teljes listát. Ezután a házigazda minden bóknál külön megáll, és a játékos feladata az, hogy kitalálja, melyik csoport mondta a bókot. A játékos 3 embert tud megnevezni. Ha jól tippelt, pontot kap a belátásért. A játékot versenyként játsszák a legbelátóbbakért.

    Játék "Hangulat és járás"

    A játék célja a feszültség és az izomszorítók oldása.

    A játék menete: Egy felnőtt megmutatja a mozdulatokat, és megkéri, hogy ábrázolja a hangulatot: „Csöpögjünk, mint egy finom eső, és most – mint a nehéz, nagy cseppek. Repülünk, mint a veréb, és most úgy repülünk, mint a sas. Úgy járunk, mint egy öreg nagymama, ugrálunk, mint egy vidám bohóc. Járjunk úgy, mint egy járni tanuló kisgyerek. Óvatosan lopakodjon, mint macska a madárhoz. Érezzük a dudorokat a mocsárban. Járjunk elgondolkodva, mint egy szórakozott ember.

    Projektív rajz "Barátkozz meg a szorongással"

    A játék fejleszti a kreatív képzelőerőt, oldja az érzelmi stresszt.

    A munka előrehaladása: Kérd meg a gyermeket, hogy rajzolja le a félelmet (szorongást) egy folt formájában. Ehhez hajtsa félbe egy darab papírt, majd hajtsa ki és egy felét, kenje be festékkel, jobb, ha sötét tónusokat használ. Ezután ismét hajtsa félbe a lapot, simítsa ki, majd hajtsa ki újra - foltot kap. Megkérdezheti a gyermeket: „Ijesztő a folt?”, „Hogyan teheted széppé (vicces)?” Ajánld fel, hogy befejezd pozitív vonásait (kedves szemek, gyöngyök, masni), vagy alakítsd valami jóvá.

    Színházi játék "Pump and ball"

    A testben lévő izmok maximális számát ellazítja.

    A játék menete: a gyerekeket párokra osztják, amelyekben az egyik egy nagy felfújható labda, a másik pumpával fújja fel ezt a labdát. A labda egész testében ernyedten áll, félig behajlított lábakon, karokon, nyakon lazán. A testet kissé előre döntjük, a fejet leengedjük (a labda nincs megtelve levegővel). Társa elkezdi felfújni a labdát, a kezek mozgását (levegőt pumpálnak) az „s” hanggal kísérve. Minden egyes levegőellátással a labda egyre jobban felfújódik. Az első „s” hang hallatán beszív egy adag levegőt, miközben térdben kiegyenesíti a lábát, a második „s” után a törzs kiegyenesedett, a harmadik után – a labda feje emelkedik, a negyedik után – az arcok. puffadt, és még a karok is eltávolodtak az oldalaktól. A labda fel van fújva. A szivattyú leállította a szivattyúzást. Az elvtárs kihúzza a szivattyútömlőt a labdából. A levegő erővel jön ki a labdából „sh” hanggal. A test ismét elernyedt, visszatért eredeti helyzetébe. Ezután a gyerekek szerepet cserélnek.

    A játék "Arra fúj a szél .."

    A játék ötleteket ad a gyerekeknek a közös érdeklődési körökről, egyesíti a csoportot.

    A játék menete: a vezér a kör közepére áll, és azt mondja: aki copfos (aki szereti a fagyit, aki nem szereti a matekot, stb.) azt fújja a szél. A gyerekek, akik azt hiszik, hogy róluk van szó, felszaladnak a kör közepére, a vezetőhöz, mások a helyükön maradnak. Ekkor a szél a másik irányba fúj (a vezető megkéri a gyerekeket, hogy foglalják el a helyüket). Amikor mindenki leült a székekre, a vezető a következő jellemzőt nevezi. Így 5-10 percet játszhatsz. A játék változata: "cserélje fel azokat, akik ..."

    "Adok neked" játék

    Növeli az önbecsülést, oldja az izomfeszültséget.

    A gyerekek körben ülnek vagy állnak, a vezető szemkontaktust vesz az egyik gyerekkel, és azt mondja: „Nevezz, adok neked egy cicát (virág, nap, autó stb.)”, miközben próbál mozogni, mintha valóban továbbítja ezt a tételt. A második játékosnak ekkor úgy kell elfogadnia az ajándékot, mintha valóban cica lenne (virág stb.), majd az ajándékot elfogadónak vizuális kapcsolatot kell teremtenie a következő játékossal, és át kell adnia neki az ajándékot. A játék addig tart, amíg minden résztvevő ajándékot nem kap.

    Szinte az összes javasolt játék és gyakorlat felnőttekkel is játszható.megjelent

    Larisa Razumkina
    Játék tréning "Érzelmi kiégés megelőzése"

    Cél: a burnout szindróma megelőzésének, a pedagógusok lelki egészségének megőrzésének feltételeinek megteremtése.

    1. Az önszabályozási technikák bevezetése.

    2. Az érzelmi állapot önszabályozásának pszichotechnikai módszereinek oktatása.

    4. Optimalizálja a tanárok önbecsülését.

    5. Távolítsa el az érzelmi stresszt.

    6. A tanárok pozitív gondolkodásának kialakítása

    Anyagok és felszerelések:

    Előre elkészített népszerű kifejezések az Írógép gyakorlat bemutatójában

    Whatman papírra előre megrajzolt fa, mágnestábla, sokszínű levelek;

    Nyugodt relaxációs zene felvételei (ezen a szemináriumon az "Eolia. Szerelem a szélben" album zenei kompozícióit használták, ceruzákat

    Előre nyomtatott visszajelzési űrlap

    Két mély tányér, rózsaszirom

    Gyönyörű dekoratív gyertya

    Idő: kb 1 óra. A teljes idő a résztvevők számától függ.

    Résztvevők: pedagógusok, logopédusok, szűkszavú szakemberek.

    1. A „Csere olyanokat helyez el, akik…”

    Cél: felgyülemlett stressz eltávolítása; a csoporttagok kötődése. Utasítás: a házigazda sokaknál megszokott jelet hív. Azok, akikre ez jellemző, helyet cserélnek. A vezető feladata, hogy elfoglalja valaki helyét.

    2. Információk a résztvevőknek

    Jelenleg megállapítást nyert, hogy a szakmai kiégés szindrómára leginkább a pedagógusok, a szociális szakemberek és a menedzserek érzékenyek. A fenti szakemberek tevékenységének tanulmányozásának eredményeinek általánosítása lehetővé tette a szindróma három fő szakaszának megkülönböztetését.

    Az első szakasz az akaratlagos viselkedés szintjén van: egyes pillanatok elfelejtése, hétköznapi nyelven beszéd, emlékezetkimaradások bármilyen motoros cselekvés végrehajtásával kapcsolatban (például megtörtént-e a szükséges bejegyzés a dokumentációban vagy sem, a tervezett kérdés kérdezte.). Általában kevesen figyelnek ezekre az első tünetekre, tréfásan lányemlékezetnek nevezik. A tevékenység jellegétől, a neuropszichés stressz nagyságától és a szakember, menedzser személyes jellemzőitől függően az első szakasz három-öt éven belül kialakulhat.

    A második szakaszban csökken a munka iránti érdeklődés, a kommunikáció igénye (beleértve az otthoni, baráti kapcsolatokat is): nem akarom látni azokat, akikkel a szakember foglalkozás szerint kommunikál (ügyfelek, betegek, iskolások); csütörtökön az az érzés, hogy már péntek van, a hét végtelenül tart, a hét végére az apátia fokozódása, a tartós szomatikus tünetek megjelenése (nincs erő, energia, főleg a hét vége felé, fejfájás a esténként a megfázások számának növekedése); fokozott ingerlékenység, az ember fél fordulattal indul. Ennek a szakasznak a kialakulásának ideje átlagosan öt-tizenöt év.

    A harmadik szakasz tulajdonképpen a személyes kiégés: a munka és általában az élet iránti érdeklődés teljes elvesztése, érzelmi közöny, tompaság, állandó erőhiány érzése. Az ember a magányt keresi. Ebben a szakaszban sokkal kellemesebb számára az állatokkal és a természettel kommunikálni, mint az emberekkel. A színpad normális körülmények között tíz-húsz évig is kialakulhat, és a gazdasági világválsággal összefüggésben a reakció felerősödik.

    A vizsgálatok azt mutatják, hogy az önszabályozás és öngyógyítás módszerei hatékony eszközei a szakmai kiégés tüneteinek megelőzésének. Ez egyfajta biztonsági óvintézkedés azoknak a szakembereknek, akik munkájuk során sok és intenzív kapcsolatban állnak emberekkel.

    A stressz első meghatározását Hans Selye kanadai tudós adta meg: „A stressz minden, ami a szervezet gyors öregedéséhez vezet, vagy betegségeket okoz.” „Ahogy gondolkodunk, úgy érezzük magunkat” – mondta Albert Ellis. Vagyis minden attól függ, hogy képes-e helyesen reagálni bizonyos eseményekre. A szorongás olyan káros stressz, amely társadalmilag veszélyes következményekkel járhat, beleértve a nem megfelelő viselkedést is.

    Distressz tünetei:

    1. figyelemelterelés;

    2. memóriazavar;

    3. fokozott ingerlékenység;

    4. állandó fáradtság;

    5. a humorérzék elvesztése;

    6. az elszívott cigaretták számának meredek növekedése;

    7. alkoholos italoktól való függőség;

    8. alvás- és étvágytalanság (vagy éppen ellenkezőleg, mértéktelen étvágy);

    9. néha pszichoszomatikus fájdalmak a fejben, hátban, gyomorban;

    10. az örömforrások teljes hiánya.

    Ha 5 vagy több ilyen jel van, akkor sürgősen ki kell húznia magát a mocsárból!

    3. "Brown mozgás" gyakorlat.

    Cél: ennek a gyakorlatnak az egyedisége abban rejlik, hogy rövid időn belül valóban lehetséges a túlzott izomfeszültség enyhítése, a mozgások szabadságának és lazaságának megszerzése. A résztvevők körben állnak, és először lassan, majd egyre gyorsabban kezdenek egymás felé haladni, igyekezve elkerülni az ütközést. A kör határához érve megfordulnak, és az ellenkező pályán haladnak.

    A feladatnak több nehézségi fokozata van: az első szakaszban a mozgást nyitott szemekkel, egymással szemben hajtják végre. Fokozatosan a mozgás felgyorsul, és futássá válik; kezet vonnak be a munkába, ami segíti a résztvevőket a manőverezésben. A gyakorlat második szakaszában egymásnak háttal mozognak, időnként elfordítják a fejüket, hogy tájékozódjanak a térben.

    4. "Írógép" gyakorlat

    Cél: mozgósítja a figyelmet, javítja a hangulatot, növeli az aktivitást.

    Képzeljük el, hogy mindannyian nagy írógépek vagyunk. Mindannyian a billentyűzet betűi (kicsit később kiosztjuk a betűket, mindegyik kap két vagy három betűt az ábécéből). Az írógépünk különböző szavakat tud beírni, és a következőképpen teszi: mondok egy szót, például "nevetés", majd aki kapja az "s" betűt, az összecsapja a kezét, majd mindannyian tapsolunk, majd az, aki akit az "m" betű, és megint az általános taps stb.

    A segítő ábécé sorrendben körbe osztja a betűket.

    Ha az írógépünk hibázik, akkor az elejétől fogunk nyomtatni.

    És kinyomtatjuk a következő mondatot: "Az egészség értékesebb az aranynál" William Shakespeare.

    Tér a szavak között – mindenkinek fel kell állnia.

    5. „Mosó” gyakorlat

    A gyakorlat leírása: A résztvevőket párokra osztják, és egy sorban állnak egymással szemben - ez maga a „mosógép”. Az egyik pár eltörik, és az egyik a sor elején áll - ez az a „dolog”, amelyet mosni kell, a másik pedig a végén a „szárító”. A „dolog” lassan mozogni kezd a vonalon belül, és mindenki simogatja, megérinti, szerető szavakat mond stb., azaz „mosogat”. A „szárító” a kimosott „dolgot” a karjába veszi, és szorosan átölelve „szárítja”. Aztán a "dolog" és a "szárító" helyet cserél. A játék addig folytatódik, amíg a játék minden résztvevője át nem megy a „mosógépen”.

    6. "ATV" gyakorlat

    Cél: a csoport felmelegítése aktív fizikai interakcióban; érzelmi szabadság, nyitottság, barátságos légkör megteremtése; segítve a résztvevőket egymás jobb megismerésében, a kommunikációs távolság csökkentésében.

    Vezetői utasítás; „Most melegítsünk fel újra, térjünk el a gondolatainktól. Végezzünk el egy gyakorlatot, amely segít a figyelemváltás kidolgozásában, elindítja a spontaneitást és a kreatív gondolkodást. Meglehetősen gyors tempóban haladunk a teremben, figyelmesen hallgatva a vezető feladatait. Mindenki, ha új információt hallott, a lehető leghamarabb elemzi azokat, és a játék körülményeitől függően változtat a cselekvésén, ábrázolja, mi forog kockán. Gyorsan kell alkalmazkodnod az új körülményekhez, beszéd és elítélés nélkül! Szóval, készen állsz? Elindult!

    Az erdőn keresztül megyünk. Madarak csiripelnek, pillangók röpködnek, magas fű a szélén. Csalán fáj a csupasz lába. Megettek a szúnyogok. És mindezt azért, mert egy mocsárba kerültek. Topko. Ijedős. Undorító. Gyűlik az alkony...

    Egy téli estén áthatoló havas mező. És a golyók fütyülnek a fejünk felett. Több és több! hova bújnál el? Az árokba! Nem, ez nem árok, ez egy tó kellemes, frissítő és nagyon tiszta vízzel. De nagyon hideg, nyolc-tíz fok. Kiszállunk a partra, és körülvesznek minket a pókok. A háló az archoz tapad, a hajhoz tapad. Kitölti a teret. Nem, úgy tűnt!

    Átmegyünk a citrusoskerten. A gyümölcsök a fákon érnek. Kiválasztunk egyet. Lélegezzük be a rugalmas bőr csodálatos aromáját, vegyünk egy frissítő szeletet a szánkba. Az arccsont görcsbe húzódott – hűha, milyen savanyú! Tovább, a limonádé buborékokkal teli csillogó és pezsgő kertben! Tengerpart, naplemente, séta a vízparton...

    Megjegyzés A résztvevők mindent eljátszanak, amit a facilitátor mond.

    7. Segíts fán gyakorolni Cél: személyes erőforrások konkretizálása stresszhelyzetben, lehetőségek elemzése

    viselkedés a stresszes állapotból való kilépéskor; véleménycsere, megismerkedés valaki más stresszkezelési tapasztalatával.

    Anyag: egy nagy ív rajzpapír ötágú festett fával - „Család”, „Diákok”, „Kollégák”, „Munkahely”, „Tevékenység / Kreativitás”, szórólapok, lehetőleg különböző színekben, markerek, ragasztórúd.

    A műsorvezető szava: „Sokat beszéltünk már arról, mi vezet a stresszhez, hogyan lehet kezelni. Most térjünk át saját, bevált stresszkezelési módszereinek sajátosságaira. Mindannyian stresszesek vagyunk az élet minden területén nap mint nap, de továbbra is élünk. A táblán öt ilyen gömböt lát. Írd fel a kártyákra, hogyan segítenek kezelni a stresszt, megmenteni magad a kiégéstől? Mi konkrétan (mi a te vagy valaki más cselekedete, milyen tárgy vagy tárgy ezeken a területeken) segít minden alkalommal, mintha kezet nyújtana? Mit teszel ezen a területen a stressz enyhítésére? Írj papírra, és tedd őket a témákhoz külön kupacokba. És most ragasszuk őket, mint a leveleket a fára, az águnkra. Köszönöm! Most nézd meg, melyik ágnak volt a legtöbb levele? Szerinted jelent valamit? Menj a fához, olvasd el, mi van a leveleire írva. Mi lepett meg? Van mód arra, hogy kilépj a stresszből, ami különösen nagy hatással volt rád?

    Ez a fa most a csoportodban marad. Bármikor felkeresheted őt, és új módszereket kereshetsz magadnak az érzelmi kiégés kezelésére.

    8. Gyakorlat "Tányér víz"

    A gyakorlat célja: a kölcsönös megértés kialakítása a csoportban, a kölcsönös segítségnyújtás mintáinak megértése és megbeszélése.

    Feladat: a résztvevők egy csoportja némán, csukott szemmel körbead egy tányér vizet.

    Ennek eredményeként az átadás során kommunikációs módszerek fejlődnek, a partner kezének keresése a tányér átadásáig, érintéssel történő átadásra való figyelmeztetés.

    A gyakorlat elemzése:

    1. Szerinted mi romlott el?

    2. Hogyan lehet ezt orvosolni, mit kell tenni?

    3. Milyen érzelmeket élt át a gyakorlat során?

    Visszaverődés. "Én ma. ”

    A csoport minden tagja átadva egy gyertyát a mellette ülőnek, kiegészíti a következő mondatot: „Nekem ma. ”, osztják meg benyomásaikat a kollégákkal.

    A tanárok egy expressz kérdőívet töltenek ki.

    Kedves pedagógusok, szíveskedjenek válaszolni az expressz kérdőív kérdéseire.

    1. Milyen benyomásai vannak a képzésről? ___

    2. Milyen módon váltak be/nem váltak valóra a képzéssel kapcsolatos elvárásai?

    Indokolt ___

    Nem sikerült ___

    3. Melyik gyakorlat/feladat tetszett a legjobban?



    Támogasd a projektet – oszd meg a linket! Köszönjük!
    Olvassa el is
    kakasviadal játékszabályok kakasviadal játékszabályok Mod a minecraft 1.7-hez 10 nézhető recept.  Receptek tárgyak készítéséhez Minecraftban.  Fegyverek a Minecraftban Mod a minecraft 1.7-hez 10 nézhető recept. Receptek tárgyak készítéséhez Minecraftban. Fegyverek a Minecraftban Shilling és font – a szavak eredete Shilling és font – a szavak eredete